Aktualności

Słupscy policjanci znów pokonali wojskowych

image Kolejne sukcesy sportowe naszych policjantów, którzy wystartowali w morderczym „Maratonie Komandosa” organizowanym w Lublińcu-Kokotku niedaleko Częstochowy. Drużynowo i indywidualnie policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku zajęli najwyższe miejsca na podium.

Biegacze, którzy startują w biegu musza być ubrani w kompletny mundur polowy i odpowiednie do niego buty. Dodatkową trudnością jest plecak, który waży co najmniej 10 kilogramów; jedzenie i picie, które biegacz bierze ze sobą stanowią dodatkowe dociążenie. W trakcie biegu osoby kibicujące na trasie nie mogą podawać żadnych posiłków i napojów. Biegacze mogą jedynie skorzystać z punktu żywieniowego na półmetku, na którym wcześniej zostały wyłożone ich rzeczy.

W tegorocznej edycji ekipa ze słupskiej Szkoły Policji zostawiła zdecydowanie w tyle pozostałych zawodników. Na starcie stanęło ponad 370 biegaczy. Zdobyliśmy drużynowo 1. miejsce, a indywidualnie zwyciężył nasz policjant sierż.sztab. Paweł Piotraschke, który jest także posiadaczem rekordu trasy. Kolejny z naszych zawodników Dariusz Guzowski zajął w tym roku 10 miejsce.

Pweł Piotraschke i Dariusz Guzowski
Zdobywcy 1 oraz 10 miejsca w Maratonie Komandosa
  (pobierz)

Na uwagę zasługuje także styl w jakim nasi zawodniciy zwyciężyli w maratonie. W klasyfikacji drużynowej, w której przyznaje się punkty za zdobyte miejsca (według zasady "numer miejsca - liczba punktów") reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku uzyskała ich 29, a drużyny z drugiego i trzeciego miejsca już 70. Również w klasyfikacji indywidualnej Paweł Piotraschke pokazazał, że w tym roku był niekwestionowanym mistrzem. Na linii mety Paweł miał przewagę aż 27 minut nad kolejnym zawodnikiem kapralem Arturem Pelo z Lęborka, który na swoim koncie ma wiele mistrzowskich tytułów.

Warunki tegorocznego biegu były wyjątkowo trudne. Tym razem jednak nie był to mróz i opady śniegu, a temperatura wynosząca od 8 do 10 stopni powyżej zera. Zawodnicy mając w pamięci ubiegłoroczną aurę przygotowywali się na zupełnie inną pogodę. Efektem tego była stosunkowo duża liczba osób, które nie ukończyły biegu. Mordercze były także ostatnie metry trasy, która kończyła się stromym podbiegiem.

Reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku startuje w Maratonie Komandosa od początku istnienia imprezy. W pierwszym biegu wystartowało 30 zawodników, a pierwsze miejsce wywalczył właśnie Dariusz Guzowski. Drużyna Szkoły Policji ze Słupska zajęła także pierwsze miejsce drużynowo. Po dziewięciu edycjach maratonu w klasyfikacji generalnej reprezentujący naszą Szkołę Dariusz Guzowski jest nadal na I. miejscu.
Dla naszych biegaczy Maraton Komandosa jest najważniejszą imprezą w roku i jednocześnie podsumowaniem całego sezonu. Łącznie do tej pory, na dziewięć edycji maratonu, aż sześciokrotnie zwyciężali w nim policjanci.