Mistrzostwa w strzelaniu długodystansowym

image Na początku października Szkoła Policji w Słupsku będzie organizatorem I. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Policji w Strzelaniu Długodystansowym. Zawody te zostały wpisane do krajowego kalendarza imprez organizowanych przez polską Policję.

Od kilku lat w Szkole Policji w Słupsku rodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów w strzelaniu długodystansowym. Nowe oblicza terroryzmu politycznego lub kryminalnego zmuszają policjantów do skutecznego i szybkiego przeciwdziałania.

Szkoła słynąca ze szkolenia instruktorów strzelań policyjnych musi także zmierzyć się z tym problemem w niedalekiej przyszłości. Zaczynając od zawodów w strzelaniu długodystansowym jesteśmy już myślami przy konferencjach i profesjonalnych szkoleniach w tym zakresie, a szerząc szlachetną ideę sportowego współzawodnictwa, chcemy przede wszystkim umacniać wizerunek perfekcyjnego, sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego policjanta.

I Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Strzelaniu Długodystansowym
odbędą się w dniach 5-6 października
na poligonie Marynarki Wojennej Strzepczu.

PROGRAM (.pdf)                  REGULAMIN (.pdf)

Na poligonie tym wykładowcy Szkoły, oprócz ćwiczeń, prowadzą także strzelania eksperymentalne do elementów karoserii i szyb samochodowych oraz indywidualnego wyposażenia ochronnego funkcjonariuszy Policji, w tym hełmów kewlarowych. Badania takie dają możliwość zgromadzenia unikatowego materiału empirycznego, który zostanie publikowany jest następnie w wydawnictwach słupskiej Szkoły Policji.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom całego naszego środowiska, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Strzelaniu Długodystansowym staną się trwałym elementem policyjnego krajobrazu.
Poniżej zamieszczamy program ramowy oraz regulamin imprezy. Na stronie obejrzeć można także migawki filmowe z poligonu w Strzepczu, na których zrejestrowaliśmy ćwiczenia wykładowców Szkoły Policji Słupsku.

(2.8.2012)