Światowe okazy w słupskiej Szkole Policji

image Fotografie flory i fauny lasów Pomorza Środkowego oraz wystawa owadów z różnych części świata - to dwie najnowsze wystawy otwarte w słupskiej Szkole Policji. Ekspozycje dostępne są dla policjantów i pracowników oraz słuchaczy przebywających na szkoleniu, ale także dla grup zorganizowanych zwiedzających Szkołę Policji.

Wystawa fotograficzna „Zielonym okiem” jest częścią szerszej ekspozycji, którą wypożyczyło Szkole Policji Nadleśnictwo Leśny Dwór z okazji jubileuszu 65-lecia istnienia na Pomorzu państwowej administracji leśnej.
Zdjęcia, które prezentowane są w foyer szkolnej auli przedstawiają urokliwe ostępy leśne, a także zwierzęta, które zamieszkują pomorskie lasy. Oprócz znanych i popularnych gatunków, ekspozycja zwiera też fotografie zwierząt nietypowych dla Pomorza Środkowego oraz osobniki znajdujące się na światowej liście ginących gatunków objętych ścisłą ochroną.

Wystawie towarzyszy również specjalny jubileuszowy numer „Kuriera Leśnego” - czasopisma wydawanego przez Nadleśnictwo Leśny Dwór. Gazeta nawiązuje swoim charakterem do jeszcze przedwojennego periodyku „Lotizerhof Kurier” wydawanego przez ówczesne nadleśnictwo Leśny Dwór.

image Kolekcja owadów z różnych zakątków świata czynna jest natomiast w Sali Kominkowej Klubu Słuchacza. Ekspozycja przygotowana we współpracy z Okręgowym Związkiem Łowieckim w Słupsku prezentuje okazy owadów z różnych zakątków świata. Autorem wystawy jest Marian Wilczewski - Łowczy Okręgowy w Słupsku, który przez kilkadziesiąt lat zbierał owady między innymi w Republice Południowej Afryki, Ameryce Północnej czy Indonezji. Na ekspozycji prezentowana jest również szeroka gama owadów występujących na terenie Polski.
Ciekawostkę ekspozycji jest gablota ze skorpionami, które nie należą do owadów, jednak ze względu na swoje właściwości i miejsce w kulturze zasługują na uwagę.

Obie wystawy dostępne są również do zwiedzania dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod jednym z następujących numerów: 598 417 370; 598 417 339 lub 598 417 379.

(28.7.2015)