Nowe książki na półkach eBiblioteki

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej wirtualnej e-Biblioteki. Tym razem na wirtualnej półce umieściliśmy dwie książki poświęcone zagadnieniom prawnym i dydaktycznym; można je pobrać jako pliki PDF.

W eBibliotece zamieściliśmy pozycję dotyczącą zagadnień związanych z procesem planowania, organizowania i realizacji zajęć ze szkolenia strzeleckiego policjantów. Książka pod tytułem „Metodyka prowadzenia zajęć z zakresu strzelań policyjnych” przeznaczona jest przede wszystkim dla słuchaczy kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych - głównie ze względu na przydatność podczas realizacji zajęć oraz przygotowanie się do zaliczeń, sprawdzianów i egzaminów.
Pozycje może służyć także pomocą absolwentom tego szkolenia, zobowiązanym do całorocznego uczestniczenia w procesie doskonalenia zawodowego policjantów w zakresie szkolenia strzeleckiego w jednostkach organizacyjnych Policji.

Kolejną zamieszczoną dziś książką jest wydawnictwo pod tytułem „Podstawowe zagadnienia z zakresu postępowania administracyjnego”. Prawo do złożenia skargi czy wniosku dotyczącego działania określonego organu administracji publicznej, w tym także Policji, przysługuje każdemu obywatelowi. Szczegółowy tryb i zasady składania skarg i wniosków są uregulowane w Ustawie z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. Organem prowadzącym postępowanie w tym zakresie jest Policja, dlatego posiadanie przez policjantów wiedzy w dziedzinie prawa administracyjnego jest warunkiem prawidłowego wypełniania obowiązków ustawowych.
Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla słuchaczy kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową. Zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się praca policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.

eBiblioteka Szkoły Policji w Słupsku (wejście)

(10.7.2014)