Aktualności

Chcą służyć społeczeństwu.

image 289 słuchaczy, młodych policjantów, w tym 64 panie, rozpoczęło dziś (czwartek) szkolenie na kursie podstawowym. W murach najstarszej policyjnej szkoły przebywać będą przez najbliższe pół roku.

Młodzi policjanci, którzy przejechali wczoraj na kurs podstawowy to osoby, które do policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść teraz obowiązkowe szkolenie podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji.
Z województwa pomorskiego przyjechało 50 policjantów w tym 7 pań a z województwa zachodniopomorskiego - 13.

W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do 10 stycznia 2012 roku. W trakcie 124 dni szkoleniowych czeka ich 968 godzin zajęć. Przed nimi teraz okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności do pełnienia służby prewencyjnej.

imageDziś słuchacze zapoznawali się ze Szkołą a także po raz pierwszy poruszali się w umundurowaniu ćwiczebnym. Oficjalne ropoczęcie kursu odbyło się w godzinach południowych w auli słupskiej Szkoły Policji. Jutro, w piątek, nowi słuchacze rozpoczną normalne zajęcia. O godinie 5.40 pobudka a o 7.30 - pierwsza godzina lekcyjna.Wszystkim rozpoczynającym szkolenie życzymy powodzenia.

(aktualizacja: 14.7.2011)

Powrót na górę strony