Kolejni opiekunowie młodych policjantów

image Doświadczeni funkcjonariusze, którzy będą pełnić rolę opiekunów dla policjantów po kursie podstawowym rozpoczęli dziś rano kształcenie na kursie specjalistycznym. To jeden z wielu kursów, które równolegle ze szkoleniem podstawowym słuchaczy prowadzi najstarsza w Polsce Szkoła Policji.

W kursie uczestniczy 32 policjantów z województwa podlaskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy szkoleniowe. Po powrocie do swoich jednostek terenowych będą oni opiekunami służbowymi młodych policjantów, którzy przez pierwsze trzy lata znajdować się będą w tak zwanej służbie przygotowawczej.

W tym czasie opiekun służbowy wdrażać będzie młodego policjanta do samodzielnego realizowania zadań, a także udzielać mu będzie pomocy w przyswajaniu wiedzy i opanowywaniu umiejętności zawodowych. Rolą opiekuna jest także kształtowanie postawy swojego podopiecznego zgodnej z Zasadami Etyki Policjanta. Do roli opiekunów służbowych wyznaczani są policjanci z odpowiednim doświadczeniem i stażem; są oni swojego rodzaju mistrzami dla młodych adeptów policyjnego rzemiosła.

Oprócz trwającego w tej chwili szkolenia, w styczniu planowane są jeszcze trzy edycje tego kursu.

(3.1.2012)