Spotkania słuchaczy z przedszkolakami i uczniami

image Praktyki w jednostkach terenowych, które odbywają teraz słuchacze Szkoły Policji nie ograniczają się jedynie do służb patrolowych. W ramach służb młodzi policjanci gościli ostatnio w jednej z podkoszalińskich szkół, gdzie rozmawali z maluchami o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.

Od początku października kolejna grupa słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku pełni służbę patrolową na ulicach Koszalina. Tu kursanci nabywają praktyczne umiejętności zawodowe, do których przygotowywali się przez ostatnie miesiące podczas nauki w szkole. Pod okiem doświadczonych koszalińskich policjantów podejmują interwencje, uczą się prawidłowo reagować na zdarzenia, legitymować oraz zatrzymywać sprawców wykroczeń i przestępstw. Biorą udział w działaniach zorganizowanych i akcjach, których celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców.

Jak informuje Zepół Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, w mijającym tygodniu młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku zapoznawali się również z zupełnie inną pracą. Część z nich wzięła udział w zajęciach profilaktycznych w Szkole Podstawowej w Jamnie. Tam dzielnicowi z I komisariatu w Koszalinie rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w szkole i w domu. Uczyli, jak prawidłowo korzystać z drogi, w jakich miejscach przekraczać jezdnię oraz jak być widocznym dla kierowców w jesienne dni. Każdy maluch otrzymał element odblaskowy, dzięki któremu będzie bardziej bezpieczny na drodze.

Druga grupa słuchaczy wzięła udział w spotkaniu grupy roboczej Zespołu Interdyscyplinarnego. Omówiono na nim konkretne przypadki potrzebujących rodzin i wskazano możliwości pomocy ze strony różnych instytucji. Młodzi policjanci mogli się w praktyce przekonać, jak różnorodna jest praca dzielnicowego i z jakimi problemami mieszkańców spotyka się na co dzień.

(12.10.2012)