Zarządzanie zasobami ludzkimi

image Dobiegła końca, kolejna w tym roku, edycja warsztatów dla kadry kierowniczej Policji średniego szczebla z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W zajęciach uczestniczyła 12-osobowa grupa policjantów reprezentujących między innymi Komendy Wojewódzkie Policji w Gorzowie, Poznaniu, Radomiu i Szczecinie.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały wybrane umiejętności zaliczane do „miękkich umiejętności kierowniczych”, których kształtowanie prowadzi do tworzenia efektywnych relacji z innymi ludźmi: umiejętność słuchania, komunikowania swoich potrzeb, rozwiązywania problemów i konfliktów, prowadzenia sporów, współpracy w zespole, udzielania informacji zwrotnej, wyznaczania celów i podejmowania decyzji. Zdobyta wiedza i ćwiczone umiejętności pozwolą uczestnikom kursu na diagnozę sytuacji trudnych w służbie i podjęcie rozmowy z podwładnym w celu ich wyeliminowania.

Specjalistyczne kursy są jedynie niewielkim procentem działalności szkoleniowej. Największą część procesu dydaktycznego zajmuje szkolenie nowo przyjętych do służby policjantów, którzy obowiązkowo muszą ukończyć z wynikiem pozytywnym szkolenie podstawowe umożliwiające podjęcie normalnej policyjnej służby na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Kolejne edycje szkoleń nowo przyjętych policjantów rozpoczną się już jutro (wtorek, 28.07).

(27.7.2015)