Święto Niepodległości

Kompania honorowa, poczet sztandarowy Szkoły oraz dwie kompanie słuchaczy - w ten sposób Szkoła Policji uczestniczyła w wojewódzkich uroczystościach związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości, które odbywały się w centrum Słupska.

Kompania honorowa wystawiona przez naszą Szkołę wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w specjalnym nabożeństwie, które zostało odprawione w kościele Mariackim. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli na Plac Zwycięstwa, gdzie odbywała się dalsza część obchodów. W apelu poległych mowa była między innymi o policjantach Policji Państwowej, którzy po wybuchu II wojny światowej zostali wywiezieni w głąb Rosji i straceni przez NKWD.
Delegacja Szkoły z komendantem insp, Jacentym Bąkiewicziem złozyła wieniec pod pomnikiem Żołnieża Polskiego a wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych zaprezentowali dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznego przestepcy, który ucieka samochodem.

imageimageimage

Całość uroczystości przed ratuszem zakończyła defilada kompani honorowych Policji, Wojska Polskiego i Marynarki Wojennej, którym towarzyszyła orkiestra w historycznych strojach a także harcerze na koniach oraz grupa rekonstrukcyjna na motocyklach z okresu II wojny światowej.

(15.11.2011)