69. urodziny Szkoły Policji

69 lat ma już słupska Szkoła Policji. Najstarsza w Polsce placówka szkolnictwa policyjnego została powołana do życia kilka tygodni po zakończeniu II. wojny światowej. Od tego czasu w Słupsku nieprzerwanie kształcone są kolejne pokolenia policjantów.

Historia Szkoły Policji w Słupsku rozpoczęła się 28 maja 1945 roku, kiedy to ówczesny Komendant Główny Milicji Obywatelskiej na mocy rozkazu nr 99 powołał do życia z dniem 1 czerwca 1945 roku. Centrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej w Słupsku. W pierwszych latach działalności w Słupsku znajdowała się Szkoła Oficerska, Szkoła Przewodników Psów Służbowych oraz Szkoła Szeregowych. W późniejszych latach, po reorganizacji Centrum Wyszkolenia, szkolenie oficerów przeniesiono do Szczytna, szkolenie policjantów pionu kryminalnego - do Piły, zaś szkolenie psów służbowych - do Sułkowic.

Obecnie Szkoła Policji w Słupsku posiadająca nie tylko nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną, ale również doświadczoną kadrę, zapisuje się na kartach szeroko rozumianej działalności polskiej Policji, dużą różnorodnością kursów specjalistycznych oraz realizacją wielu innych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym, sportowym, wolontaryjnym.

Poniżej prezentujemy filmy stanowiące przegląd wybranych płaszczyzn działalności Szkoły oraz historię jej powstania.

(2.6.2014)