Przyjdź na sumo

image Kulkudziesięciu młodych policjantów i policjantek walczyć będzie w mistrzostwach Sumo, które po raz trzeci rozgrywane będą w słupskiej Szkole Policji.

Mistrzostwa w sumo to jedna z cyklicznych imprez organizowanych dla słuchaczy. Tradycyjnie już o przygotowanie i oprawę imprezyza troszczą się wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Mistrzostwom towarzyszy odpowiednia scenografia. Zawodnicy, przedstawiani przez spikera, wychodzić będą po specjalnym wybiegu. Na ścianie prezentowana będzie również, za pomocą rzutnika aktualna sytuacja po każdym pojedynku.

Aby zdobyć punkt zawodnik ma trzy możliwości: wypchnąć rywala poza pole walki; spowodować, aby przeciwnik dotknął maty inną częścią ciała niż stopami lub oderwać rywala od maty i wyjść z nim poza pole walki. W fazie eliminacyjnej wygrywa zawodnik, który jako pierwszy uzyska dwa punkty.

Mistrzostwa Szkoły Policji w Słumo zostaną rozegrane w czwartek, 13 października, w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej. Początek o godzinie 18. Zapraszamy wszystkich chętnych.

(8.10.2011)