Nowi instruktorzy taktyki i technik interwencji

image Kolejna grupa policjantów z jednostek terenowych nabyła uprawnienia do samodzielnego prowadzenia zajęć z zakresu podnoszenia sprawności fizycznej, taktyki i technik interwencji oraz umiejętności posługiwania się pałką służbową. Ukończenie tego kursu upoważnia również do egzaminowania policjantów pełniących służbę w komendach i komisariatach.

W dniach 29-30 sierpnia wszyscy uczestnicy kursu przystąpili do egzaminu końcowego składającego się z dwóch zadań praktycznych oraz samodzielnego przeprowadzenia zajęć z wybranego tematu. Przed przystąpieniem do ich realizacji, każdy słuchacz przygotował indywidualny konspekt do zajęć.

Wyniki egzaminów były zróżnicowane, jednak dla wszystkich zakończył się on pozytywnie. Świadectwa ukończenia kursu na uroczystym jego zakończeniu wręczył insp. Witold St. Majchrowicz Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku.

Kurs ukończył także jeden z wykładowców naszej Szkoły - asp. Stanisław Figielski – instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych.

Opiekunami kursu byli wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: podkom. Daniel Krenc i podkom. Damian Bartnicki.

(2.09.2013)