Reporterzy 'POLICJA 997' w słupskiej Szkole Policji

imageReporterzy miesięcznika ''POLICJA 997'' gościli z krótką wizytą w słupskiej Szkole Policji. W trakcie wizyty przygotowywano między innymi zdjęcia do materiałów o pasjach policyjnych wykładowców, którzy w interesujący sposób spędzają czas wolny od pracy i służby. Pierwszy z materiałów ukaże się już w najbliższym wydaniu miesięcznika.

Reporterzy przygotowują między innymi materiał o pasjach nadkom. Macieja Marciniaka z Wydziału Organizacji i Dowodzenia, który w wolnym czasie oddaje się swojej motocyklowej pasji. Dziennikarzy zainteresował szczególnie ostatni motocykl naszego Kolegi. Jest to tak zwany Custom powstały na bazie motocykla Yamaha Wildstar 1600.
W artykule mowa będzie o historii powstanie tego modelu, a także o filozofii, która łączy osoby chcące posiadać nietuzinkowe motocykle. Więcej informacji na temat motocyklowej pasji naszego kolegi znaleźć będzie można w najbliższym, majowym wydaniu "Policji 997".

imageZainteresowanie dziennikarzy wzbudziła też sportowa działalność wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Damiana Bartnickiego, który jest od niedawna posiadaczem mistrzowskiego, czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Osiągnięcie to jest tym cenniejsze, że 5-cio godzinny egzamin mistrzowski nasz wykładowca składał u Joe Moreiry, Brazylijczyka, który zaliczany jest do ścisłej czołówki światowej tego sportu.
Damian Bartnicki opowiadał reporterom również o filozofii tego sportu, a także wielu różnicach pomiędzy brazylijskim, a japońskim jiu-jitsu. Materiał na ten temat planowany jest w wydaniu czerwcowym miesięcznika.

(11.4.2014)