Tajniki traseologii - seminarium CLK

image Eksperci z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych obradują w słupskiej Szkole Policji. Na kilkudniowe spotkanie przyjechali policjanci zajmujący się w swojej pracy traseologią. Organizatorem jest Centralne Labolatorium Kryminalistyczne w Warszawie.

Spotkanie odbywające się w Słupsku to 6 Seminarium Ekspertów Badań Traseologicznych pod honorowym patronatem Komendanta słupskiej Szkoły Policji. Główny temat obrad to „Praktyczne aspekty ewaluacji cech w badaniach traseologicznych”. Seminarium to także okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi laboratoriami. Omawiane jest także funkcjonowanie systemu AFIS, czyli policyjnej bazy danych gromadzącej odciski palców i dłoni.

W trakcie spotkania przewidziano także zajęcia praktyczne związane z identyfikacją linii papilarnych oraz badaniami traseologicznymi. Specjaliści pracują także w mniejszych zespołach zajmujących się wybranymi zagadnieniami. Spotkanie ekspertów zakończy się w piątek, po południu.

Dodatkowe informacje dla osób zainteresownych traseologią:
LINK 1      LINK 2      LINK 3      LINK 4

(8.5.2012)