Pomoc przed meczem Polska-Niemcy

imageW zabezpieczaniu przejazdu kibiców na mecz Polska-Niemcy uczestniczyli słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Młodzi policjanci pełnili służbę na terenie powiatu słupskiego i lęborskiego.

Do działań prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem kibiców a także zabezpieczeniem mienia zostało włączonych 83 słuchaczy i 11 policjantów kadry Szkoły Policji. W ramach działań zleconych przez Komendy Policji w Słupsku i w Lęborku słuchacze zabezpieczali rejony dworców kolejowych i autobusowych a także pełnili służby patrolowe. Naszych policjantów można było spotkać między innymi w Sycewicach, Reblinie, Kobylnica, Słupsku, Jezierzycach, Damnicy, Potęgowie i Lęborku.
Radiowozy ze Szkoły Policji eskortowały także autokary z kibicami, które zmierzały do Trójmiasta drogą krajową nr 6. Działania zabezpieczające miały miejsce także na stacjach paliw, na których jadący kibice zatrzymywali się na postój.

Służby zabezpieczające, związane z meczem były doskonałą okazją do zdobycia kolejnych praktycznych doświadczeń przez kadrę Szkoły. Dla słuchaczy były to natomiast pierwsze doświadczenia związane z pełnieniem służby w terenie.

(7.9.2011)