Maraton w Dębnie - nasza drużyna na IV. miejscu

image Pierwszy poważny start w tym roku mają za sobą biegacze ze Szkoły Policji w Słupsku. Sprawdzian formy odbył się podczas 39 Biegu Maratońskiego Dębnie Lubuskim. Impreza ma rangę oficjalnych mistrzostw Polski na ponadczterdziestokilometrowym odcinku.

Bieg w Dębnie był jednocześnie 10 edycją Indywidualnych Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie. Reprezentacja słupskiej Szkoły Policji, która wzięła udział w biegu to: Arkadiusz Herman, Tomasz Matusiak, Paweł Piotraschke i Patryk Sterna. Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy w reprezentacji naszych maratończyków wystartował słuchacz - Patryk Sterna z Kompanii IV.
Pogoda sprzyjała tym razem naszym reprezentantom, choć we znaki dawał się porywisty wiatr. W drugiej części okrążenia zawodnicy biegli pod wiatr, co miało wpływ na nieco gorsze rezultaty. Zawodnicy podkreślają bardzo dobre przygotowanie trasy oraz zaplecza logistycznego, szczególnie porównaniu z ostatnim startem w Rumunii, gdzie Paweł Piotraschke i Dariusz Guzowski mimo trudnych warunków również zajęli czołowe lokaty.

Wyniki X. Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie, Dębno 2012.

3. miejsce  Tomasz Matusiak   2.50:44
               14. miejsce  Patryk Sterna
  3.10:12
               23. miejsce  Arkadiusz Herman   3.18:52
               niesklasyfikowany  Paweł Piotraschke

Drużynowo, w ramach X.Mistrzostw Polski Policjnatów Maratonie, reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku zajęła 4.miejsce.

(13.4.2012)