70. urodziny Szkoły Policji i "Dzień Otwartej Szkoły"

imageW najbliższą sobotę zapraszamy na obchody jubileuszu 70-lecia Szkoły Policji w Słupsku i jednocześnie kolejną odsłonę cyklicznej imprezy „Dni otwartej Szkoły Policji w Słupsku”. Kilka razy w roku nasza placówka otwiera szeroko swoje bramy dla osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także samą częścią miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła.

Jubileuszowe, oficjalne obchody powstania najstarszej Szkoły Policyjnej w Polsce zostaną poprzedzone „Dniem otwartej Szkoły Policji”. Impreza za każdym razem odbywa się pod innym hasłem. Sobotnia edycja związana jest ze świętem Policji i LXX. rocznicą powstania Szkoły Policji w Słupsku.

Historia Szkoły Policji w Słupsku rozpoczęła się 28 maja 1945 roku, kiedy to ówczesny Komendant Główny Milicji Obywatelskiej na mocy rozkazu nr 99 powołał do życia z dniem 1 czerwca 1945 roku. Centrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej w Słupsku. W pierwszych latach działalności w Słupsku znajdowała się Szkoła Oficerska, Szkoła Przewodników Psów Służbowych oraz Szkoła Szeregowych. W późniejszych latach, po reorganizacji Centrum Wyszkolenia, szkolenie oficerów przeniesiono do Szczytna, szkolenie policjantów pionu kryminalnego - do Piły, zaś szkolenie psów służbowych - do Sułkowic.

Obecnie Szkoła Policji w Słupsku posiadająca nie tylko nowoczesną infrastrukturę dydaktyczną, ale również doświadczoną kadrę, zapisuje się na kartach szeroko rozumianej działalności polskiej Policji, dużą różnorodnością kursów specjalistycznych oraz realizacją wielu innych przedsięwzięć o charakterze szkoleniowym, sportowym, wolontaryjnym.

Poniżej prezentujemy materiał poświęcony historii powstania dzisiejsze Szkoły Policji w Słupsku.

W najbliższą sobotę, od godz. 9.30 do zwiedzania udostępnimy większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można będzie również obejrzeć zbiory w Izbie Historii Kryminalistyki, które pochodzą z ubiegłego wieku oraz eksponaty w średniowiecznej sali tortur.
Przez cały czas dnia otwartego w szkolnej auli (dawne kino „Gwardia”) wyświetlane będą filmy poświęcone historii i działalności Szkoły Policji. Szczegóły i kontakt do organiozatorów można znaleźć w zakładce „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY”.

(13.7.2015)