XXIII Spartakiada mundurowa - przełaje

imageW XXIII Spartakiadzie Służb Mundurowych o tytuł najlepszych sportowców rywalizowali ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Konkurencję biegową rozegrano tym razem w miejskim Lasku Północnym.

Turniej Służb Mundurowych odbywa się w Słupsku od 23 lat. Uczestniczą nim reprezentacje Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, Państwowej Straży Pożarnej, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Służby Więziennej Komendy Miejskiej Policji oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji, 22 lata temu, wśród jej wykładowców narodziła się idea organizacji takiego turnieju. Integracja służb mundurowych, podnoszenie sprawności fizycznej i dobrze rozumiana rywalizacja w duchu fair play to główne założenia spartakiady. Gospodarzem trwającej aktualnie XXIII edycji turnieju są funkcjonariusze Straży Pożarnej w Słupsku.
Tym razem sportowcy mundurach rywalizowali ze sobą w sztafetowym biegu przełajowym na dystansie 2500 metrów. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja Szkoły Policji uplasowała się na 4 miejscu, z czasem 41 minut i 21 sekund. W skład naszej drużyny weszli:

podinsp. Marek Dąbrowski - Zakład Prewencji i Ruchu Drogowego
asp.sztab. Krzysztof Frankowski - Wydział Organizacji i Dowodzenia
asp. Tomasz Matusiak - Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego
asp. Krzysztof Piasecki - Zakład Służby Kryminalnej

Kolejną konkurencją, w której zmierzą się sportowcy będą listopadowe rozgrywki koszykówki. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców spartakiady zaplanowano na początek czerwca przyszłego roku.

(15.10.2013)