Dwie nowe pozycje w e-Bibliotece

image Systematycznie powiększamy księgozbiór naszej e-Biblioteki. Ostatnio opublikowane pozycje przedstawiają zagadnienia z zakresu obsługi Krajowego Systemu Informacyjnego Policji, a także z zakresu metodyki prowadzenia zajęć ze słuchaczami.

Pierwsza z pozycji, autorstwa Tomasza Janeczka, to podręcznik dla słuchaczy kursu specjalistycznego obsługi Krajowego Systemu Informatycznego Policji w zakresie zagadnień prewencyjnych. Praca powstała jako pomoc słuchaczom kursu specjalistycznego obsługi KSIP-u w zakresie zagadnień prewencyjnych. Jest to próba jednolitego przedstawienia problematyki poruszanej na kursie. Wymagany programem nauczania zakres wiadomości obejmuje takie zagadnienia, jak: sprawdzenia w KSIP-ie, rejestracja danych oraz inne aplikacje pozwalające na obsługę bazy KSIP.

imageKolejną opublikowaną pozycją jest „Metodyka prowadzenia zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji”, której autorem jest Damian Bartnicki. Taktyka i techniki interwencji jako przedmiot nauczania w szkoleniu policyjnym to wieloetapowy, zaplanowany proces pedagogiczny, w ramach którego policjant uczy się stosowania środków przymusu bezpośredniego zgodnie z zasadami taktyki i obowiązującymi przepisami. Metodyka nauczania zajęć z zakresu taktyki i technik interwencji obejmuje między innymi zasady kształcenia, metody prowadzenia zajęć i ich formy organizacyjne.

Ze względu na charakter zawartych informacji, pierwsza z publikowanych dziś pozycji jest dostępna w wersji elektronicznej i drukowanej jedynie w Bibliotece słupskiej Szkoły Policji.

Biblioteka Policjanta Prewencji dzięki elektronicznej formie i internetowi jest dostępna dla każdego policjanta w Polsce. Każdy funkcjonariusz będzie mógł indywidualnie i na odległość doskonalić swoją wiedzę zawodową.
Wybrane zasoby e-biblioteki są również interesującym materiałem dla osób interesujących się pracą policjantów, w tym między innymi dziennikarzy.

eBiblioteka (wejście)

(17.12.2013)