Policyjne szkolenie w Izbie Wytrzeźwień

image Szkolenie z wybranych elementów samoobrony i obezwładniania osób dla pracowników Izby Wytrzeźwień w Słupsku przeprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych. Nie jest to pierwsza wizyta wykładowców w tej placówce; wcześniej kilkakrotnie gościli tam, w ramach zajęć fakultatywnych, wspólnie ze słuchaczami kursów podstawowych.

W kilkugodzinnym szkoleniu, które odbyło się w tym tygodniu udział wzięli wszyscy pracownicy. Zajęcia odbyły się na terenie Izby, a więc w warunkach naturalnych i nieodbiegających od rzeczywistości, a dotyczyły samoobrony i technik interweniowania wobec osób nietrzeźwych i agresywnych.
Uczestnicy poznawali następnie samodzielnie ćwiczyli sposoby przemieszczania i transportowania osób nietrzeźwych, które nie stawiają oporu oraz tych, które nie chcą samodzielnie przemieszczać się w pożądanym kierunku.
Pracownicy poznali podstawowe chwyty obezwładniające, które w sposób skuteczny, ale i zarazem bezpieczny dla pacjenta, pozwalają wymusić na nim prawidłowe zachowanie.

Prowadzący zajęcia kom. Wojciech Daszkiewicz zapoznawał się z problemami pracowników dotyczących zachowań nietrzeźwych i wraz z nimi usiłował wypracować skuteczne metody rozwiązań prawidłowego działania. W trakcie zajęć pojawiło się wiele wątpliwości i zadano wiele pytań, jednak praktyczne ćwiczenia podobały się uczestnikom, którzy nie ukrywali, że w przyszłości z chęcią raz jeszcze uczestniczyliby w tego rodzaju szkoleniu, które odbyło się na prośbę dyrekcji słupskiej Izby Wytrzeźwień.

(30.11.2012)