Niemiecko-polskie warsztaty wykładowców

image Ze szkoleniową wizytą w Niemczech gościli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Nauczyciele policyjni z Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Zakładu Ogólnozawodowego gościli w Wyższej Zawodowej Szkole Policji w Oranienburgu pod Berlinem. Była to kontynuacja wspólnych zajęć z niemieckimi wykładowcami, pierwsza część odbyła się kilka tygodni temu w Słupsku.

Polscy goście mieli okazję uczestniczenia w wykładach i zajęciach praktycznych z zakresu: norm prawnych dotyczących użycia środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej zgodnie z panującymi aktami prawnymi, a także wychowania fizycznego i technik walki wręcz. W trakcie pobytu polscy wykładowcy zapoznali się również z obiektami sportowymi oraz obiektami symulacyjnymi będącymi w dyspozycji Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Brandenburgii w Oranienburgu. Zajęcia symulacyjne przeprowadzono między innymi w pomieszczeniu „Blue Box” z wykorzystaniem interaktywnych rozwiązań technologicznych.

W ramach wspólnych zajęć warsztatowych wykładowcy obu państw uczestniczyli również w symulacjach z wykorzystaniem oświetlenia taktycznego i amunicji barwiącej w ośrodku szkolenia w Poczdamie. Przy okazji zajęć omawiana było też doskonalenie technik strzeleckich w różnych scenariuszach taktycznych. Niemieccy wykładowcy przestawili polskim kolegom system szkolenia zawodowego w Oddziale Prewencji w Poczdamie, a także techniki ewakuacji z uszkodzonego pojazdu oraz zachowania w sytuacjach niebezpiecznych na drodze.

Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń oraz wykazanie wspólnych elementów związanych ze szkoleniem słuchaczy w obydwu szkołach, które wzajemną wymianę słuchaczy i kadry prowadzą od kilkunastu lat.

(26.6.2013)