Agresywni i niebezpieczni

image Intensywnie przebiega szkolenie policjantów na szkoleniach specjalistycznych w słupskiej Szkole Policji. Dziś popołudniu świadectwa otrzymają między innymi absolwenci kursu dla funkcjonariuszy podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych.

Absolwenci tej edycji kursu „ANI” to 20 policjantów służby prewencyjnej z północno- zachodniej Polski, którzy na co dzień podejmują interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych. Szkolenie prowadzone jest wielopłaszczyznowo, aby jak najlepiej przygotować funkcjonariuszy do realizacji swoich zadań. Wśród uczestników były również dwie policjantki.

Funkcjonariusze uczyli się prowadzenia rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Od właściwej oceny zagrożenia nierzadko zależy bezpieczeństwo policjantów oraz osób postronnych. Kursanci poznali też podstawy negocjacji, by trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora.

imageZnaczna część szkolenia poświęcona była zatrzymywaniu osób w pomieszczeniach oraz osób poruszających się pojazdami. Taktyka oparta jest na pracy z bronią palną przygotowaną do użycia. Policjanci nauczyli się też, jak poprzez wzajemną współpracę z partnerem uzyskać przewagę nawet nad o wiele silniejszym napastnikiem.

Całe szkolenie uzupełnione było zajęciami z wyszkolenia strzeleckiego, w trakcie którego policjanci realizowali strzelania maksymalnie zbliżone do naturalnych warunków. Ostatnia, zaliczeniowa część zajęć, odbyła się w godzinach nocnych z czwartku na piątek.

(10.10.2014)