Nowi policjanci w północnej Polsce

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w piątek 95 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci podczas egzaminu końcowego uzyskali średnią ocen 4,0.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego 26 czewrca. Zgrupowani byli w ramach Kompanii I. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu, osiągając ogólną średnią 4,0. Słuchacze uzyskali łącznie między innymi 7 ocen bardzo dobrych („piątka”) i 48 ocen dobrych („czwórka”).

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, komendant Szkoły insp. Jacek Gil pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz każda służba będzie teraz dla nich swoistym egzaminem.
Uroczystość zakończenia szkolenia podstawowego zgromadziła bliskich i rodziny słuchaczy, którzy obserwowali przebieg całego wydarzenia. Już po uroczystości były kwiaty i gratulacje dla młodych policjantów, którzy z dumą prezentowali otrzymane świadectwa.
Większość policjantów stawiła się dziś rano (poniedziałek) do normalnej służby. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

W trakcie uroczystości miało miejsce kilka dodatkowych miłych akcentów. Pierwszym z nich było wręczenie listu gratulacyjnego od Komendanta Głownego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego. List ten otrzymał dowódca Kompanii I mł.asp. Paweł Piotraschke, który reprezentował polską Policję podczas mistrzostw świata Policji w maratonie, które odbyły się w Katarze. List gratulacyjny przekazał dowócdy Komendant Szkoły.
Insp. Jacek Gil wręczył również jednemu z absolwentów - post. Przemysławowi Michalskiemu - odznakę słupskiej Szkoły Policji, w uznaniu wzorowej postawy zaprezentowanej podczas szkolenia.

Absolwenci słupskiej Szkoły Policji dziś rano zameldowali się w swoich jednostkach macierzystych: 47 na terenie województwa pomorskiego i 48 - w zachodniopomorskiem. Wśród 95 absolwentów znajdowało się 25 pań.

(3.3.2014)