Sukces naszej reprezentacji w Warszawie

image Duży sukces odnieśli reprezentanci Szkoły Policji w Słupsku, którzy wystartowali w ogólnopolskich zawodach strzeleckich o Puchar Komendanta Głównego Policji. Impreza rozegrana została w środę w Warszawie.

Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Głównego Policji rozegrano na krytej strzelnicy Komendy Głównej. Każda drużyna wzięła udział w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym i strzelaniu szybkim.
Drużyna Szkoły Policji w Słupsku, w składzie: podisnp. Piotr Salamonik, kom. Roman Jagielski i mł.asp. Sylwester Siembrzuch, w ostatecznej klasyfikacji zajęła III miejsce zdobywając Puchar Prezydenta Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Słupszczanie ulegli jedynie policjantom z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu. Indywidualnie najlepszy naszych zawodników mł.asp. Sylwester Siembrzuch zdobył 5. miejsce.

Oprócz doskonalenia zawodowego i możliwości wymiany doświadczeń w gronie specjalistów mistrzostwa miały jeszcze jeden cel - wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

III miejsce reprezentacji słupskiej Szkoły Policji cieszy tym bardziej, że w zawodach udział wzięło 180 zawodników reprezentujących takie formacje, jak Policja, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Więzienna i Straż Graniczna. W gronie służb mundurowych Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych uznawane są jako nieoficjalne mistrzostwa Polski.

(15.11.2012)