Turniej Wiedzy Prewencyjnej

imageSłuchacze, którzy wkrótce zakończą szkolenie podstawowe rywalizują w kolejnej edycji Turnieju Prewencyjnego. Impreza, oprócz zmagań o najlepszy wynik, jest także doskonałą formą repetytorium przed czekającym wszystkich słuchaczy egzaminem końcowym w ostatnim dniu szkolenia.

Ideą organizowania turnieju jest – oprócz rywalizacji - propagowanie wiedzy prewencyjnej, w tym również z zakresu ruchu drogowego. Wczorajszy, eliminacyjny test wiedzy zawierał 30 pytań o różnej skali trudności, zarówno z prewencji, jak i ruchu drogowego. Dzisiaj, po południu rozpocznie się drugi etap turnieju polegający na rozwiązaniu dwóch zadań praktycznych, po jednym z każdej dziedziny.

imageTurniejowa rywalizacja słuchaczy ma na celu sprawdzenie ich przygotowania do egzaminu kończącego szkolenie podstawowe. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest nadkom. Sebastian Kamiński z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego. Sam turniej jest również cennym źródłem wiedzy dla wykładowców. Na podstawie wyników można ocenić stopień i jakość przyswojenia przez słuchaczy poszczególnych partii materiału.

Ostateczne wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

1. miejsce  post. Mariusz Owczarczyk   Kompania VI, pluton 1
               2. miejsce  post. Karol Marczewski