Ćwiczenia przed uroczysta defiladą

image Intensywne ćwiczenia z musztry policyjnej, przed przypadającym w przyszłym tygodniu świętem, odbywają się popołudniami na terenie Szkoły Policji. Młodzi policjanci ćwiczą między innymi poruszanie się w kolumnach i występowanie w kompanii honorowej.

Obchody 95. rocznicy powstania policji odbędą się w naszej Szkole, w przyszłym tygodniu w środę. Zakończeniem części oficjalnej będzie defilada pododdziałów która przejdzie głównymi ulicami słupskiej Szkoły Policji. W ramach przygotowań do tego wydarzenia słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy policjantami są od kilku miesięcy, ćwiczą maszerowanie krokiem defiladowym przy dźwiękach „Marsza generalskiego”. Oddzielna grupa uczy się występowania w kompanii honorowej.

Dodatkowe ćwiczenia z zakresu ceremoniału dadzą słuchaczom wiedze i umiejętności, która będą mogli wykorzystać po zakończeniu nauki i powrocie do swoich jednostek. Akcenty ceremoniału policyjnego słuchacze utrwalają sobie codziennie podczas porannego apelu – każdego dnia inni słuchacze występują w poczcie flagowym, który podnosi na maszcie flagę państwową. Efekt popołudniowych ćwiczeń będzie można zobaczyć w najbliższą środę podczas obchodów Święta Policji i Dnia Otwartej Szkoły Policji (szczegóły).

(17.7.2014)