Wykładowca słupskiej Szkoły Policji w Sejmie

image Wykładowca Szkoły Policji w Słupsku uczestniczył wczoraj w obradach sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. W trakcie obrad podsumowano stan bezpieczeństwa na polskich stadionach po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek.

Podinsp. Krzysztof Ślusarz z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego uczestniczył wczoraj w Sejmie w obradach Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, podczas których dokonano analizy i podsumowania stanu bezpieczeństwa na stadionach po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich w Polsce.
O bezpieczeństwie na stadionach mówił między innymi prezes Ekstraklasy SA Bogusław Bischof i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Roman Kosecki. Udział wykładowcy Szkoły Policji w tych obradach nie był przypadkowy. Podinsp. Krzysztof Ślusarz oprócz służby Policji pełni także funkcje kierownika do spraw bezpieczeństwa pierwszoligowej Floty Świnoujście.

W trakcie obrad mówiono również o funkcjonowaniu ustawy z 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych. W trakcie dyskusji stwierdzono, że poziom bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich systematycznie ulega poprawie, odnotowuje się coraz mniej incydentów. Jako rzecz wymagającą dopracowania wskazywano na zabezpieczenie przejazdu kibiców drużyn gości. Trakcie przejazdu tych grup dochodzi do stosunkowo dużej liczby incydentów związanych z zakłócaniem porządku.

Uczestniczący w obradach przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców postulowali o wniesienie poprawek do ustawy, które umożliwią między innymi stworzenie wydzielonych miejsc stojących na trybunach stadionów a także zezwolą na używanie środków pirotechnicznych, takich jak na przykład race świetlne, jako oprawy przedmeczowej.

Kolejne obrady Komisji, w których będzie uczestniczył wykładowca słupskiej Szkoły Policji odbędą się w przyszłym miesiącu.

(10.01.2013)