Codzienna praca 'konwojówki'

image W działaniach realizowanych przez policjantów z Wydziału Konwojowo-Ochronnego KWP w Gdańsku uczestniczyli policjanci Szkoły Policji w Słupsku. Starsi wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego mogli wzbogacić swoją wiedzę, którą teraz przekazywać będą słuchaczom kursów i szkoleń realizowanych w Słupsku.

Podinsp. Marek Dąbrowski i podinsp. Maciej Maciejewski realizowali zadania w ramach konwoju etapowego. Konwój rozpoczął się w godzinach porannych pobraniem osób z miejsca ich odosobnienia w Gdańsku (Zakład Karny, Areszt Śledczy). Następnie odbył się przejazd do sektorowego punktu wymiany osób konwojowanych etapowo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, realizowany przy wykorzystaniu specjalnego autobusu.
Sama wymiana osób prowadzona była na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Policji. Policjanci z sektora drugiego obejmującego terytoria województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego w bardzo profesjonalny sposób przeprowadzali wymianę osób transportowanych. Przejazd powrotny do Gdańska został tak zaplanowany i wykonany, że rozwiezienie osób do różnych miejsc odosobnienia na trasie przejazdu zakończono już o godzinie 21 tego samego dnia.

W ciągu kolejnych dwóch dni wykładowcy Szkoły Policji poznali całą organizację i zadania stawiane przed Wydziałem Konwojowo-Ochronnym. Przedstawione zostały zapasowe stanowisko kierowania w sytuacjach kryzysowych mieszczące się w pomieszczeniach administrowanych przez kierownictwo Wydziału, a także pomieszczenia i przejścia w sądach na terenie całego Trójmiasta wykorzystywane i ochraniane przez policjantów.

(26.5.2014)