Walczyli jak lwy

Koszykarska reprezentacja Szkoły Policji w Słupsku wystartowała w turnieju koszykówki rozgrywanym w ramach XXI Spartakiaduy Mundurowej Garnizonu Słupskiego. Nasi zawodnicy stanęli na pudle.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 21 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Słuzby Wiżeiennej i Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 21 lat temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

W czwartek zakończyły się mecze koszykówki. Wszystkie pojedynki rozgrywane były w hali Szkoły Policji przy ulicy Zmiejskiej. Nasza reprezentacja wykazywała się wielką wolą walki podczas każdego meczu. Trenerem reprezentacji był Lidiusz Kazior z Zakładu Interwencji Policyjnych, który cały czas instruował zawodników, jak najlepiej wykonać poszczególne elementy gry. Reprezentacja Szkoły po zaciętych pojedynkach dotarła do półfinału, a następnie do finału, w którym zmierzyła się z reprezentacją Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej.
Ten mecz wymagał wiele wysiłku od naszych zawodników. Reprezentacja CSMW już w poprzednich edycjach turnieju koszykarskiego pokazała, że jest mocnym przeciwnikiem. Drużyna Szkoły przystąpiła jednak do pojedynku bez kompleksów. Po pierwszych wyrównanych minutach gry marynarze odskoczyli jednak na 10 punktów i mimo naszych wysiłków utrzymali wysoką przewagę do końca meczu.
Mimo zakończenia turnieju na drugim miejscu naszym chłopcom należą się słowa uznania za wolę walki i poświęcenie na boisku. Wyniki turnieju koszykówki przedstawiają się następująco:

1. miejsce - Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej
            2. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku
            3. miejsce - Służba Więzienna
            4. miejsce - Komenda Miejska Policji w Słupsku
            5. miejsce - 7 Brygada Obrony Wybrzeża
            6. miejsce - Komenda Miejska Straży Pożarnej w Słupsku

Kolejną konkurencją rozgrywaną w ramach Spartakiady będzie strzelanie. Zawody odbędą się w przyszłym tygodniu.

imageimage

(24.11.2011 - aktualizacja 28.11.2011)