Strzały na terenie Szkoły Policji

imageJednostka Specjalna Polskiej Policji, która pełnić będzie służbę w ramach kontyngentu pokojowego, ćwiczy w słupskiej Szkole Policji. W tym tygodniu prowadzone jest między innymi poruszanie się w szykach podczas patrolu i odpowiedź na bezpośredni atak i ostrzał z broni palnej.

W ramach ćwiczeń doskonalone są między innymi elementy służby patrolowej. Policjanci poruszają się w małych grupach po ulicach Szkoły. W trakcie patrolowania grupy muszą w odpowiedni sposób zareagować na - prowadzony w ich kierunku - ostrzał z broni palnej. W trakcie zajęć wykorzystywana jest ćwiczebna amunicja. W trakcie zajęć policjanci ćwiczyć będą też blokady dróg, kontrolę tłumu, przeszukania dużych pomieszczeń, blokady mostów oraz rozdzielanie zwaśnionych grup etnicznych.

Wszystkie policyjne formacje są przygotowane do prowadzenia działań z udziałem plutonów pochodzących z różnych krajów. Tak jak w poprzednich rotacjach, również i teraz w składzie znajdują się kobiety. Do misji przygotowuje się 113 policjantów i 4 policjantki, które pełnić będą funkcje szefa logistyki, pomocnika szefa kompanii, oficera dyżurnego oraz pielęgniarki.

(22.1.2014)