Przekazują wiedzę lubelskim policjantom

image Tygodniowe zajęcia dla policjantów lubelskiego Wydziału Konwojowego przeprowadzili wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Łącznie, we wszystkich zajęciach, między innymi z technik interwencji, udział wzięło kilkuset policjantów.

Wykładowcy Szkoły Policji: podinsp. Maciej Maciejewski, kom. Maciej Szawelski i podkom. Krzysztof Zieliński przeprowadzili szkolenie z zakresu konwojowania; pełnienia służby w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, a także pełniących służbę w Policyjnej Izbie Dziecka dla funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Istotnym składnikiem tego przedsięwzięcia dydaktycznego było zaprezentowanie nowych uregulowań prawnych dotyczących środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Osobnym elementem zajęć praktycznych były ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zakładania różnego rodzaju opatrunków. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, łącznie uczestniczyło w nim około 300 policjantów ze wszystkich jednostek organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Było to pierwszy tego rodzaju szkoleniowy wyjazd wykładowców Szkoły Policji w Słupsku, którzy realizacją szeroko pojętą tematykę prewencyjną. W organizacji zajęć naszych wykładowców wydatnie wspierał zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie podkom. Marcina Turosa. Dzięki takiemu systemowi wewnętrznych szkoleń można było przekazać specjalistyczną wiedzę stosunkowo dużej grupie policjantów.

Szkoła Policji w Słupsku oprócz kształcenia policjantów na szkoleniu zawodowym podstawowym, prowadzi wiele kursów specjalistycznych. Wyjazdy naszych wykładowców do jednostek terenowych są uzupełnieniem bogatej ofert dydaktyczne, a także stanowią doskonałą platformę zdobywania nowych doświadczeń zarówno dla uczestników szkolenia jak i wykładowców.

(30.5.2014)