Aktualności

Półmaraton 2013 - Regulamin i zgłoszenia

imageW sobotę, 8 czerwca, odbędzie się po raz siedemnasty Międzynarodowy Półmaraton Policyjny. W tym roku w imprezie organizowanej przez Szkołę Policji w Słupsku wystartować będą mogli nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale również wszyscy chętni. Półmaraton Szkoły Policji rozgrywany będzie w kategorii open, a w ramach biegu, tak jak dotychczas, rywalizować będą między innymi funkcjonariusze służb mundurowych.

Półmaraton rozgrywany jest od 1992 roku na trasie Ustka-Słupsk. Już tradycyjnie start biegaczy odbywa się na dolnej promenadzie (ul.Limanowskiego) przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Trasa biegu prowadzi ulicami Ustki, a następnie biegacze kierowani są na drogę krajową nr 21, którą z nadmorskiego kurortu biegną w kierunku Słupska. Po dotarciu do miasta lekkoatleci pokonują kilka ulic, by ostatecznie finiszować na ulicy Policjantów, która znajduje się na terenie słupskiej Szkoły Policji.

Pobierz regulamin tegorocznej edycji (.PDF).

Tegoroczna edycja biegu zaplanowana jest na sobotę, 8 czerwca.

Wkrótce w zakładce półmaratonu dostępny jest również formularz zgłoszeniowy.

Trasa półmaratonu należy do lekkotrudnych, biegacze mają do pokonania kilka długich podbiegów, utrudnieniem bywa także wiatr. Start na promenadzie położony jest na wysokości 7 metrów nad poziomem morza; na granicy Ustki jest to już 19 m.n.p.m.. W połowie trasy (wieś Bydlino) teren obniża się 10 m.n.p.m., a w pobliskiej wsi Włynkowo wzrasta aż do 40 m.n.p.m. Meta w słupskiej Szkole Policji znajduje się na wysokości 18 m.n.p.m.

W półmaratonie uczestniczą reprezentacje zagranicznych formacji policyjnych między innymi z Litwy, Łotwy, Niemiec i Ukrainy. Wśród biegaczy mundurowych z Polski znajdują się funkcjonariusze Policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Otwarta formuła półmaratonu, przynosi ze sobą większą liczbę uczestników, co niewątpliwie podnosi jeszcze i tak już wysoki poziom rywalizacji.

(14.5.2013)

Powrót na górę strony