Policjanci strażnikom

image Jak w praktyce stosować nowe uprawnienia dowiadują się podczas szkoleń w słupskiej Szkole Policji strażnicy Straży Gminnych i Miejskich. Na mocy zawartych porozumień funkcjonariusze korzystają z wiedzy doświadczonych policyjnych wykładowców.

Podczas pierwszego spotkania wykładowca Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego przedstawił strażnikom problematykę dotyczącą stosowania środków przymusu bezpośredniego i sposobu dokumentowania faktu ich użycia. Dzisiaj natomiast strażnicy zapoznawali się z zakresem uprawnień i czynności dotyczących kontroli ruchu drogowego. W trakcie zajęć mowa była między innymi o tym kiedy i w jakich okolicznościach można zatrzymać pojazd mechaniczny znajdujący się w ruchu. Przed strażnikami jeszcze kolejne spotkania poświęcone między innymi kontroli osobistej oraz postępowaniu mandatowemu.

Szkolenia realizowane są w oparciu o porozumienia o współpracy pomiędzy Komendantem Szkoły Policji w Słupsku a Wójtem Gminy Rzeczenica Lechem Zwolińskim i Prezydentem Słupska Maciejem Kobylińskim. Nad organizacją tego przedsięwzięcia czuwa Zakład Ogólnozawodowy.

(21.02.2011)