Aktualności

Siatkarskie Mistrzostwa Słuchaczy

Wielkie emocje i żywiołowy doping towarzyszyły Siatkarskim Mistrzostwom Słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku. W zawodach o Puchar Przechodni Komendanta Szkoły udział wzięły reprezentacje wszystkich Kompanii oraz reprezentacja wystawiona przez uczestników jednego kursów specjalistycznych.

Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Od początku widać było wyrównany poziom, i trudno było wskazać zwycięzcę. Po fazie eliminacyjnej niewielką przewagę zaczęła zdobywać reprezentacja Kompanii X, która w finałowej rozgrywce pokonała reprezentację Kompanii VIII.
Dobrą formę zaprezentowali również członkowie polsko-niemieckiej reprezentacji wystawionej przez uczestników kursu specjalistycznego poświęconego użyciu siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego. Specjaliści dotarli do półfinału, ale tu musieli uznać wyższość zawodników reprezentacji Kompanii IX, którzy wywalczyli 3. miejsce. W trakcie zawodów wybrano również najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju, oba tytuły zdobyli zawodnicy zwycięskiej drużyny z Kompanii X.

Niewątpliwego kolorytu zawodom dodał doping kibiców. Każda z drużyn miała na trybunach swoich fanów, którzy nie szczędzili gardeł. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli kibice Kompanii VIII, którzy bardzo żywiołowo dopingowali swoją drużynę przez cały czas trwania rozgrywek.

Końcowe wyniki Mistrzostw

Mecz finałowy    Kompania X vs. Kompania VIII    2 : 0    (25:15, 25:11)
               Mecz półfinałowy    Specjaliści vs. Kompania IX    1 : 2    (20:25, 25:16, 8:15)

1 miejsce    Kompania X
               2 miejsce    kompania VIII
               3 miejsce    Kompania IX

Najlepsza zawodniczka    post. Natalia Rydz    Kompania X
               Najlepszy zawodnik    post. Paweł Konczewski    Kompania X

Zawody zostały przygotowane przez wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy w tym roku zorganizują jeszcze rozgrywki halowej piłki nożnej oraz turniej Sumo.