Biegacze Szkoły Policji o swoich planach A.D. 2013

imageW krajowych i zagranicznych mistrzostwach lekkoatletycznych wystartują w tym roku policyjni biegacze ze Szkoły Policji. Już tradycyjnie jedną z imprez będzie Maraton Komandosa oraz otwarty Półmaraton Policyjny Ustka-Słupsk.

Policyjni lekkoatleci Szkoły Policji są widoczni podczas wielu imprez biegowych. Słupska Szkoła Policji bardzo dobrze znana jest wśród wojskowych biegaczy startujących rokrocznie w maratonie komandosa, w biegu tym posiadaczami rekordu trasy oraz 1 miejsca w klasyfikacji wszystkich edycji są policjanci naszej Szkoły.
Już tradycyjnie nasza reprezentacja wystartuje również w policyjnym półmaratonie na trasie Ustka-Słupsk, start w tej imprezie jest coraz większym wyzwaniem, gdyż formuła otwarta daje możliwość startu wszystkim chętnym.

Biegacze Szkoły Policji utrzymują również kontakty z policjantami landu Barndemburgia, a w organizowanych przez tamtejszą Policję biegach przełajowych zdobywają czołowe miejsca. Nasi reprezentanci starowali również w Mistrzostwach Świata Policjantów w Maratonie (Praga, Budapeszt) oraz w ultramaratonach, czyli biegach na 100 kilometrów (Kalisz, Gibraltar). Nie jest również wykluczone, że logo Szkoły Policji pojawi się w tym roku podczas jednego z ultramaratonów organizowanych w Azji.

W tej chwili w barwach słupskiej Szkoły Policji startują: mł.insp. Mirosław Gwadera, podinsp. Arkadiusz Herman, asp.sztab. Dariusz Guzowski, asp.sztab. Jacek Czyżyk-Markiewicz, asp. Tomasz Matusiak i sierż.sztab. Paweł Piotraschke. Wśród biegaczy, którzy reprezentują nasze barwy są także emeryci, którzy zakończyli już służbę w Szkole Policji: Mieczysław Wiśniewski i Waldemar Hinc. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować również starty asp. Adama Thiela, byłego wykładowcy naszej Szkoły, który obecnie pełni służbę w lęborskiej Komendzie Policji oraz będących na emeryturze: Jarosława Rekwirowicza, Jana Stefanka i Zenona Włodarczyka.
Poniżej prezentujemy niektóre w imprez, w których zamierzają startować nasi reprezentanci.

Mistrzostwa Polski w przełajach na 12km - Bydgoszcz
Maraton – Barcelona, Hiszpania

Mistrzostwa Polski Policji w Maratonie – Dębno
Ultramaraton – Niemcy

Maj
Mistrzostwa brandenburskiej Policji w biegach przełajowych – Oranienburg, Niemcy

Otwarte Mistrzostwa w Półmaratonie – Ustka, Słupsk
Maraton Ekologiczny – Lębork

Mistrzostwa Świata w Ultramaratonie – Korea Płd.

Maraton Komandosa – Lubliniec

(31.1.2013)