Zapraszamy na Dzień Otwartej Szkoły Policji

image Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklicznej imprezy „Dni otwartej Szkoły Policji w Słupsku”. Kilka razy w roku nasza placówka otwiera szeroko swoje bramy dla osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także samą częścią miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła.

Dni Otwarte za każdym razem odbywają się pod innym hasłem. Zbliżająca się edycja związane będzie ze świętem Policji i XCV. rocznicą powstania naszej formacji. W środę, 23 lipca, do zwiedzania udostępnimy większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można będzie również obejrzeć zbiory w Izbie Historii Kryminalistyki, które pochodzą z ubiegłego wieku oraz eksponaty w średniowiecznej sali tortur.

Przez cały czas dnia otwartego w szkolnej auli (dawne kino „Gwardia”) wyświetlane będą filmy poświęcone historii i działalności Szkoły Policji. Oprócz zwiedzania obiektów przygotowujemy również kilka wystaw tematycznych oraz pokazy interwencji i wyszkolenia. Ostatnim punktem naszej imprezy będzie uroczysty apel na głównym placu apelowym. Szczegóły i informacje dla grup zorganizowanych można znaleźć w zakładce „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY”.

Program Dnia Otwartej Szkoły Policji w Słupsku - szczegóły

Rys historyczny polskiej formacji policyjnej - szczegóły

(4.7.2014)