Już 340 litrów krwi w tym roku

image Policyjni krwiodawcy ze Szkoły Policji systematycznie odpowiadają na apel o krew, której zapasy w sezonie letnim dramatycznie maleją. Krwiodawcy w mundurach od początku roku systematycznie dzielą się tym cennym darem - oddali już ponad 340 litrów.

Duże zaangażowanie policjantów w akcję oddawania krwi to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby, ale także udział w akcji „700 litrów honorowo oddanej krwi na 70-lecie Szkoły Policji”. W ten sposób policjanci chcą pokazać że służba na rzecz drugiego człowieka może mieć również wymiar dzielenia się sobą, a w niektórych przypadkach - także ratowania życia.

Od połowy stycznia zorganizowane grupy słuchaczy, w mniejszych lub większych grupach, odwiedzają stację krwiodawstwa. W młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, robią to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą służyć innym. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób pomogło się innym ludziom.

Policjanci oddający krew, nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej. Całość działań koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku.

W tej chwili zebraliśmy 341,69 litra krwi od 758 osób.

(29.7.2015)