Tańszy prąd dla Szkół Policji

imageSłużby logistyczne Szkoły Policji w Słupsku zakończyły postępowanie przetargowe w sprawie dostaw energii elektrycznej dla policyjnych szkół w kraju. Dzięki zakupom grupowym można było zaoszczędzić znaczną sumę publicznych pieniędzy.

Służby logistyczne Szkoły Policji w Słupsku przygotowały i przeprowadziły przetarg na dostawę energii elektrycznej dla Szkół Policji w Legionowie, Katowicach, Pile i Słupsku oraz działającego w ramach Centrum Usług Logistycznych ośrodka wypoczynkowego w Ustce-Uroczysku.
Wspólne kupowanie energii elektrycznej to część optymalizacji kosztów utrzymania jednostek Policji. Dzięki takiej formie, w ramach przetargu, można uzyskać niższa cenę za kilowatogodzinę. Jak podkreślają członkowie Zespołu do Spraw Zamówień Publicznych to jeden z przykładów racjonalnego gospodarowania pieniędzmi podatników.

Postępowania przetargowe, w wielu przypadkach połączone są aukcjami elektronicznymi, nazywanymi potocznie „dogrywką do przetargu”. W przypadku uzyskania w postępowaniu minimum trzech ofert, które nie podlegają odrzuceniu, na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych organizowana jest aukcja elektroniczna. W trakcie aukcji, firmy mogą podać swoje ostateczne propozycje. Zwycięzcą aukcji zostaje ten podmiot, który zaproponuje najniższą stawkę. W przypadku aukcji internetowych organizowanych przez Szkołę Policji, ich czas trwania wynosi około godziny.

Szkoła Policji w Słupsku jest pierwszą w mieście instytucją, która wykorzystuje aukcję elektroniczną na stronach Urzędu Zamówień Publicznych. Większość oferentów przystępujących do ogłaszanych przez nas przetargów, po raz pierwszy styka się z tego rodzaju narzędziem.
Dzięki aukcjom służby logistyczne Szkoły uzyskały znaczne oszczędności między innymi w trakcie przetargu związanego z przebudową głównego placu apelowego czy też przetargu na dostawę pieczywa i wyrobów cukierniczych na potrzeby Sekcji Żywnościowej.
Energia elektryczna od nowego dostawcy dostarczana będzie do Szkół Policji już od maja.

(14.4.2014)