Wykładowcy na prawniczej konferencji

image Wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej słupskiej Szkoły Policji wzięli udział w konferencji naukowej „Reakcja na wykroczenie - materialnoprawna i procesowa problematyka wykroczeń”. Spotkanie zorganizowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Departamentem Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Celem konferencji była publiczna, naukowa dyskusja poświęcona zadaniom realizowanym przez podmioty uprawnione do zwalczania i zapobiegania wykroczeniom, ich współpracy w tym zakresie oraz problemom, jakie wynikają w praktyce ze stosowania prawa wykroczeń. W gronie przedstawicieli nauki i praktyki przedyskutowano zmiany wymagane w przepisach prawa wykroczeń, kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz prawa o ruchu drogowym z uwagi na fakt ich oddziaływania na tryb i zakres czynności organów porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Analizie zostały poddane także zagadnienia wymagające regulacji zarówno materialnego jak i procesowego prawa wykroczeń. Szczególnie wiele uwagi poświęcono zmianom przepisów procedury wykroczeniowej wchodzących w życie z dniem 1 lipca 2015 roku wynikających z uchwalenia ustawy z dnia 27 września 2013 roku o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 1247) Czytaj tekst ustawy.
W trakcie obrad słupską Szkołę Policji reprezentował podinsp. Dariusz Sochacki i podinsp. Andrzej Osiński.

(16.5.2014)