Więcej w siłowni

image O nowy specjalistyczny sprzęt wzbogaciła się siłownia naszej Szkoły. Wart kilkanaście tysięcy złotych sprzęt został zakupiony z Funduszu Prewencyjnego PZU.

Jedno z nowych urządzeń to tak zwana „brama” jest to przyrząd za pomocą którego osoba ćwicząca w pozycji stojącej ściąga z różnych kierunkach uchwyty połączone z odważnikami za pomocą stalowych linek. W zależności od kierunku ściągania (góra, dół, skos) można rozwijać różne partie mięśni. Sprzęt wykonany jest przez renomowaną polską firmę, co gwarantuje długą i bezawaryjna prace nawet przy dużych obciążeniach. Drugi z przyrządów służy do rozwijania mięsni naramiennych ćwicząc w pozycji siedzącej.

Nowe urządzenia, które zainstalowano w siłowni, pojawiły się dzięki staraniom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji przy Szkole Policji w Słupsku.

Siłowania Szkoły Policji w Słupsku znajduje się na najniższym poziomie głównego budynku dydaktycznego. Ćwiczą w niej zarówno słuchacze jak i kadra placówki. Urządzenia ustawione są w kilku przestronnych salach zaopatrzonych w odpowiedni system wentylacyjny a także nagłośnieniowy. Pomieszczenia siłowni są na tyle przestronne, że mogą w nich być realizowane zajęcia dydaktyczne z zakresu wychowania fizycznego. Ćwiczenia odbywają się do godziny 21.

(15.11.2011)