Ponad 200 nowych policjantów ze Słupska

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło dzisiaj 208 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci uzyskali bardzo wysokie oceny końcowe a średnia z egzaminu wyniosła powyżej 4.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego w maju tego roku. Zgrupowani byli w ramach Kompanii VII i Kompanii VIII. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu osiągając ogólną średnią - 4,45. Słuchacze uzyskali łącznie 2 oceny wyróżniające, 122 - bardzo dobre, 77 – dobrych i 7 – poprawnych.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, komendant Szkoły insp. Jacek Gil pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych i podkreślił jednocześnie, że teraz każda służba będzie teraz dla nich swoistym egzaminem.

W trakcie zakończenia Komendant wręczył także jedno świadectwo z czerwonym paskiem - otrzymała je post. Agata Fereniec z Kompanii VII, która otrzymała ocenę bardzo dobrą ze szkolenia i ocenę bardzo dobrą z egzaminu końcowego. Grupa słuchaczy otrzymała także dyplomy za udział w konkursach wiedzowych i sprawnościowych obywających się w trakcie szkolenia.

W zakończeniu licznie uczestniczyli członkowie rodzin młodych policjantów; były kwiaty i gratulacje od najbliższych. Członkowie rodzin z dumą oglądali świadectwa ukończenia kursu podstawowego. Większość policjantów jutro rano stawi się już do normalnej służby.

(9.11.2012)