Aktualności

III. Międzynarodowa Konferencja Naukowa

           Szanowni Państwo

Wdrażana od kilku lat nowa wizja i misja polskiej Policji zmieniła zasadniczo jej filozofię działania z formacji ochraniającej państwo w formację służącą społeczeństwu, szanującą prawa człowieka i godność ludzką. Jednolity, zhierarchizowany i zorganizowany model naszej instytucji, model w którym coraz mocniej zaznacza się filozofia bliższej współpracy z instytucjami samorządowymi i lokalną społecznością, przynosi miarodajne efekty w zakresie wykrywalności sprawców przestępstw, czy wzrostu poziomu poczucia bezpieczeństwa. Te elementy mają istotny wpływ na nadrzędną potrzebę zarówno ludzi, grup społecznych czy państw, potrzebę bezpieczeństwa osobistego, publicznego, ekonomicznego. Szkoła Policji w Słupsku podejmując trud kształtowania wśród słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego i kursów specjalistycznych idei community policing, podejmuje jednocześnie szereg innych inicjatyw mających na celu wypracowanie podstaw instytucjonalnej współpracy na rzecz wszelkich działań podnoszących poziom bezpieczeństwa lokalnego. Jednym z takich przedsięwzięć jest organizacja cyklicznych konferencji naukowych, z których dwie pierwsze odbyły się w latach 2007 i 2008.

W dniach 12-13 czerwca 2014 roku w murach naszej Szkoły odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu.: ,,Kształtowanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w społeczności lokalnej” na temat: ,,Instytucja, grupa, jednostka w tworzeniu bezpieczeństwa personalnego”. Organizujemy to przedsięwzięcie wraz z Akademią Pomorską w Słupsku. Wśród zaproszonych gości jest liczne grono przedstawicieli świata nauki zarówno z Polski, Niemiec, Słowacji jak i grupa ekspertów z różnych służb mundurowych, organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i instytucji samorządowych. Liczę również na to, że zaproszenie do udziału w konferencji przyjmą wybitni znawcy przedmiotu, do grona których zaliczyć można m.in. byłych Komendantów Głównych Policji.

Uczestnicy konferencji poza obradami plenarnymi, będą mieli możliwość zaprezentowania swoich poglądów, propozycji rozwiązań systemowych w ramach pięciu paneli tematycznych, które merytorycznie dotyczyć będą: prewencji i resocjalizacji zachowań dysfunkcyjnych, edukacji dla bezpieczeństwa lokalnego, synergii podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo personalne. Praktyczny charakter paneli przemawia za koniecznością poruszenia spraw obowiązków obywatelskich, spójności procedur i algorytmów postępowania organów ścigania w konkretnych sytuacjach interwencyjnych, propozycji rozwiązywania spraw trudnych nie znajdujących odzwierciedlenia w przepisach prawa.

Zapraszam do udziału w Konferencji. Wszelkie bliższe informacje organizacyjne zamieszczone zostały w poniżej prezentowanych plikach.

insp. Jacek GIL                     

 
 


Pliki do pobrania:


PROGRAM KONFERENCJI (.PDF)

OMÓWIENIE KONFERENCJI (.PDF)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (.PDF)


Kontakt z organizatorami Konferencji:

 Przewodniczący     nadkom. dr Arkadiusz Gliszczyński     tel. (+48) 607 291 705  
        e-mail: arek.gliszczynski@wp.pl  
       
 Sekretarz     dr Ewa Piotrów     tel. (+48) 501 378 027  
        e-mail: ewapiotrow@gmail.com  


(10.6.2014)

Powrót na górę strony