Egzamin policyjnych ratowników

image Pierwsza grupa kwalifikowanych ratowników policyjnych zdała dziś egzamin recertyfikacyjny w słupskiej Szkole Policji. Łącznie w tym roku do egzaminu takiego przystąpi około 900 policjantów, których uprawnienia ratownicze dobiegają końca.

Program kursu specjalistycznego dla policjantów recertyfikujących uprawnienia do wykonywania zadań związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowany jest od kilku dni w słupskiej Szkole Policji oraz w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Dwudniowe szkolenia podzielone jest na dwie części. W pierwszej policjanci uczestniczą w ćwiczeniach praktycznych mających na celu przypomnienie i usystematyzowanie wiedzy. W drugim dniu wszyscy uczestnicy szkolenia przystępują do egzaminu teoretycznego (testu wiedzy), a po jego zaliczeniu – do części praktycznej.

imagePolicyjni ratownicy, którzy złożyli egzamin z wynikiem pozytywnym, otrzymali z rąk komendanta Szkoły insp. Jacka Gila, świadectwa ukończenia kursu i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskaniu tytułu ratownika.
Zaświadczenia są ważne przez okres 3 lat od dnia ich wydania. Przed upływem tego terminu każdy z policyjnych ratowników jest zobowiązany do złożenia kolejnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje. Więcej na temat tego szkolenia można przeczytać tutaj.

(24.2.2015)