XXII Spartakiada Mundurowa

imageW kolejnej spartakiadzie o tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi rywalizują ze sobą w 7 konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 20 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 22 lata temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

W tym tygodniu odbyły się pojedynki koszykarskie. Mecze rozgrywano w hali sportowej nr 4 przy ulicy Zamiejskiej, która należy do kompleksy obiektów szkoleniowych Szkoły Policji. Drużyny miały do rozegrania mecze składające się z dwóch części po 12 minut każda. Emocji i zaciętości nie brakowało nikomu.

Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb. Zakończenie wszystkich zmagań i ogłoszenie zwycięzców zaplanowano na początek czerwca.

(13.12.2013)