Warsztaty taktyczne dla słuchaczy

image W warsztatach podsumowujących zdobytą wiedzę i umiejętności, przekazywane podczas warsztatów z zakresu taktyki i udzielania pierwszej pomocy, uczestniczyli słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego. W rywalizacji udział wzięły dwuosobowe patrole, z których każdy musiał zmierzyć się z dwoma zadaniami.

W pierwszej symulacji zadaniem było udzielenie pomocy rannemu policjantowi, który podczas penetracji pomieszczeń budynku został zaatakowany przez sprawcę uzbrojonego w broń. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników było zaciemnienie, zadymienie i pulsacyjne światło.
Działanie w strefie zagrożenia przysporzyło dużo emocji. Podczas tego ćwiczenia słuchacze mieli szanse wykorzystać amunicję barwiąca, w celu obezwładnienie uzbrojonego napastnika.

Drugim zadaniem była interwencja wobec agresywnego domownika, który zranił członka swojej rodziny. Po dotarciu na miejsce okazało się, że agresor powiesił się na oczach rodziny, ponadto cierpiał na zaburzenia psychiczne i przed próbą samobójczą spożył dużą dawkę leków.
Zadaniem słuchaczy było szybkie rozpoczęcie interwencji zgodnie z zasadami taktyki techniki interwencji oraz niezwłoczne udzielenie pomocy osobom poszkodowanym. Po niezwykle emocjonujących konkurencjach wyłoniono trzy patrole, które zaprezentowały szczególnie wysoki poziom w zakresie przeprowadzanych interwencji:

1. miejsce post. Adrian Górski, post. Rafał Kaczmarek
               2. miejsce post. Michał Czapla, post. Jan Teleżyński
               3. miejsce post. Marta Działowska, post. Lucyna Dybiałowska

Zwycięzcom okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe Absolwentki wręczył pełniący obowiązki kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych nadkom. Arkadiusz Gliszczyński. W przygotowaniu i przeprowadzeniu zwodów udział wzięła grupa wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Zakładu Ogólnozawodowego: podinsp. Krzysztof Plumabaum; mł.asp. Jakub Rawicki; sierż. sztab. Michał Kurdzie oraz sierż. Michał Dembek.
Szczególne podziękowania należą się również podkom. Rafałowi Zawalniakowi z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, który w czasie wolnym od własnych zajęć, w ramach kursu instruktorów strzelań policyjnych, pomógł w przeprowadzeniu konkurencji.

(17.12.2013)