Zacieśnianie kontaktów z policją niemiecką z Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą

imageW dniach 28–30 sierpnia br. w Szkole Policji w Słupsku przebywała niemiecka delegacja z Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą. Wizyta miała na celu ustalenie szczegółów tegorocznej współpracy szkoleniowej realizowanej w ramach projektów Leonardo da Vinci. W trakcie spotkań roboczych dokładnie omówiono organizację i program pobytu wykładowców naszej Szkoły we Frankfurcie nad Odrą. Z ramienia Szkoły w rozmowach uczestniczyli: Zastępca Komendanta ds. dydaktycznych insp. Witold St. Majchrowicz oraz przedstawiciele Zespołu Wsparcia Dydaktycznego.

W dniach 12–16 listopada 2012 r., w ramach wymiany doświadczeń, we Frankfurcie nad Odrą w trakcie spotkania zostanie zrealizowana tematyka dotycząca projektu Kompetentny dyżurny gwarantem efektywnej pracy Policji, natomiast w terminie 3–7 grudnia 2012 r. – problematyka dotycząca drugiego projektu pod nazwą Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji wykładowców w zakresie służby patrolowo-interwencyjnej.

Łącznie w obu szkoleniach będzie uczestniczyć 22 przedstawicieli Szkoły Policji w Słupsku. Sam udział w wymianie szkoleniowej zostanie poprzedzony intensywnym przygotowaniem językowym. Wymiana szkoleniowa ukierunkowana jest na podnoszenie kwalifikacji zawodowej wykładowców Szkoły, a możliwa będzie dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej w ramach środków programów Leonardo da Vinci. Zdobyte doświadczenia zostaną wykorzystane na potrzeby szkolenia zawodowego policjantów, realizowanego na kursie podstawowym i kursach specjalistycznych.

(31.8.2012)