Polscy policjanci z wizytą w Hamburgu

image Zapoznanie funkcjonariuszy ze strukturą, organizacją i zadaniami policji Hamburga oraz metodami zabezpieczenia imprez realizowanych w dzielnicy St. Pauli - to jeden z punktów wizyty polskich policjantów, którzy gościli z wizytą w Hamburgu. Wizyta była częścią Projektu „Dobre, sprawdzone praktyki - źródłem nowej wiedzy i umiejętności” dofinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. W skład delegacji weszli policjanci z województwa pomorskiego oraz ze słupskiej Szkoły Policji.

Dzięki przychylności niemieckich kolegów przedstawiciele Pomorskiej Policji i Szkoły Policji w Słupsku uczestniczyli w Ratuszu Miejskim w Hamburgu w obchodach święta „225 lat Policji wodnej w Hamburgu”, która jest tego typu największą jednostką realizującą zadania na wodzie. W trakcie pobytu polscy policjanci zapoznali się ze strukturami landowej Policji. Prezentacje odbywały się w siedzibie hamburskiej Szkoły Policji. Tam również przedstawiciele uzyskali informacje, dotyczące funkcjonowania Komisariatu Policji w dzielnicy St. Pauli. Działania tego komisariatu ukierunkowane są na zabezpieczenie imprez odbywających się tam przy licznej współpracy policjantów Oddziałów Prewencji, jak i wybranych policjantów z pozostałych jednostek Hamburga.
Opiekunowie polskiej grupy policjantów - „Jumbo" Brandt i Jörn Sucharski, zorganizowali wycieczkę po najatrakcyjniejszych miejscach Hamburga. Dzięki ich uprzejmości mogliśmy również poznać wiele smaków wielonarodowościowego miasta.

W związku z 43 obchodami „Polizeishow” (hamburskie święto Policji) uczestniczyliśmy w pokazie artystycznym zorganizowanym w większości przez samych policjantów z Niemiec, Francji, Danii i Szwajcarii pokazujące przygotowanie fizyczne policjantów do służby oraz sprzęt służbowy.
Po spektaklu, odbyło się spotkanie z Prezydentem Policji Hamburg - Wolfgangem Kopitzsch, który zapewnił polskich policjantów o przyjaźni i koniecznej dalszej współpracy pomiędzy Pomorską Policją a Policją Hamburga, jak również dalszej wymianie policjantów w ramach przedsięwzięć Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA.

Realizacja wizyty odbyła się dziei wsparciu finansowemu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

(2.11.2012)