Uroczystość w Klubie Słuchacza

imageMila uroczystość miała miejsce w Klubie Słuchacza. Komendant Szkoły wręczył medale oraz akty mianowania na wyższe stopnie policjantom, którzy nie mogli być obecni w trakcie lipcowych obchodów święta Policji. W uroczystości uczestniczyła także kadra kierownicza.

Lipcowe święto Policji jest co roku okazją do wyróżnienia i uhonorowania policjantów i pracowników Policji, a także osób współpracujących z Policją w realizacji jej ustawowych działań. To w szczególności dzień wręczania odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Ponieważ w trakcie lipcowych obchodów nie wszyscy mogli być obecni, wręczenie aktów mianowania i medali, dla pozostałych osób zorganizowano w dniu wczorajszym.

Komendant Szkoły insp. Jacek Gil wręczył odznaki „Zasłużony Policjant” które zostały nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego.
Pozostali policjanci otrzymali rozkazy personalne Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Szkoły Policji w Słupsku informujące o mianowaniu na wyższe stopnie w poszczególnych korpusach.

(9.8.2012)