Już niedługo kolejni instruktorzy TITS

image W dniu 26 sierpnia 2013 r. w Szkole Policji w Słupsku odbyło się piąte w tym roku postępowanie kwalifikacyjne na kurs specjalistyczny taktyki i technik interwencji.

Jednym z warunków, jaki musi spełnić każdy z policjantów, który chce ukończyć szkolenie specjalistyczne taktyki i technik interwencji jest uzyskanie pozytywnego wyniku na postępowaniu kwalifikacyjnym. Postępowanie to obejmuje trzy płaszczyzny umiejętności: stosowanie środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej w interwencjach policyjnych, stosowanie pałki wielofunkcyjnej typu Tonfa oraz podstawową wiedzę i umiejetności z zakresu posługiwania się bronią palną. 26 sierpnia do postępowania kwalifikacyjnego przystąpiło 21 funkcjonariuszy, z czego na kurs zakwalifikowało się 19. Wśród nich są funkcjonariusze komend wojewódzkich z Gdańska, Szczecina, Olsztyna, Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy, z Komendy Głównej Policji, Cetrum Szkolenia Policji w Legionowie. Kurs będzie trwał do 21 września, z czego dwa ostatnie dni to egzaminy końcowe.

Opiekunami kursu są: nadkom. Krzysztof Dzikoń oraz podkom. Tomasz Lewandowski - wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku.

(28.08.2013)