Dodatkowa wiedza w ramach wolontariatu

image Aby skutecznie uczyć innych sam zdobywa doświadczenie w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jako wolontariusz. Wykładowca naszej Szkoły nadkom. Henryk Dudziński zdał także ostatnio egzamin państwowy i uzyskał tytuł Ratownika Medycznego.

Na co dzień nadkom. Henryk Dudziński pełni służbę w Zakładzie Ogólnozawodowym, gdzie prowadzi zajęcia ze słuchaczami poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy. Aby teoria i przekazywane umiejętności były na jak najwyższym poziomie nasz wykładowca, w czasie wolnym, pracuje jako wolontariusz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Ratownicza pasja przynosi wymierne efekty w pracy dydaktycznej - zdobyta wiedza i umiejętności nabyte podczas dyżurów są wykorzystywane podczas szkolenia słuchaczy, którzy w ramach swojego pierwszego zawodowego kursu uczestniczą między innymi w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.

(8.10.2014)